Najwyższa cena Bitcoinów Od czerwca 2019 r.

FOMO + Short Squeeze = Najwyższa cena Bitcoinów Od czerwca 2019 r.

Zawiadomienie o korekcie: Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie miała w tytule “January 2018” zamiast “June 2019” oraz kilka innych miejsc w artykule. Przepraszamy za wszelkie pomyłki, jakie to mogło spowodować.

We wtorek (27 października), FOMO ze względu na wszystkie ostatnie Crypto Genius bycze wiadomości Bitcoin wydaje się powodować krótkotrwałą presję, która doprowadziła do gwałtownego wzrostu ceny Bitcoina powyżej poziomu 13.750 dolarów po raz pierwszy od czerwca 2019 roku.

Według danych z CryptoCompare, o 18:10 UTC, cena Bitcoina osiągnęła 13.754 dolarów, a obecnie (na 19:40 UTC), Bitcoin jest notowany na poziomie 13.650 dolarów, co oznacza wzrost o 4,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Po raz pierwszy cena Bitcoina przekroczyła poziom 13.750 dolarów od 26 czerwca 2019 roku (kiedy to BTC-USD osiągnęło wysoki poziom 13.826 dolarów)

W ciągu ostatniego miesiąca cena BTC wzrosła o 27,18% w stosunku do USD, głównie za sprawą wszystkich bulwiastych wiadomości, które widzieliśmy. Oto kilka przykładów:

  • 8 października: Firma Jack Dorsey’s FinTech’s Square ogłosiła, że “zakupiła około 4.709 bitcoinsów za łączną cenę 50 milionów dolarów”.
  • 21 października: Firma FinTech startup Mode Global Holdings PLC (“Mode”) ogłosiła, że stała się pierwszą publiczną spółką giełdową (PLC) w Wielkiej Brytanii, która przyjęła Bitcoin jako kapitał rezerwowy. Mówiąc dokładniej, stwierdziła, że “przeznaczyła do dziesięciu procent (10%) swoich rezerw gotówkowych na zakup Bitcoin”.
  • 21 października: PayPal ogłosił, że przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi w Stanach Zjednoczonych (“w najbliższych tygodniach”), która pozwoli jego klientom “kupować, przechowywać i sprzedawać krypto walutę bezpośrednio z ich konta PayPal”. Ponadto, PayPal poinformował, że planuje “znacznie zwiększyć użyteczność kryptowaluty, udostępniając ją jako źródło finansowania zakupów w swoich 26 milionach sprzedawców na całym świecie”.
  • 27 października: Singapurski bank DBS Bank, który jest największym bankiem w Azji Południowo-Wschodniej (pod względem sumy aktywów), przypadkowo ujawnił (poprzez aktualizację swojej strony internetowej), że planuje uruchomić giełdę kryptograficzną (nazwaną “DBS Digital Exchange”) skierowaną do klientów instytucjonalnych.

Oczywiście nie możemy zapominać o MicroStrategy Inc., notowanej na giełdzie w Nasdaq’u firmie wywiadowczej, której prezes, Michael Saylor, ujawnił 15 września, że jego firma “zakupiła łącznie 38 250 bitcoinsów za łączną cenę 425 milionów dolarów”.

14 września 2020 r. firma MicroStrategy sfinalizowała transakcję nabycia 16 796 dodatkowych bitcoinsów za łączną cenę 175 mln USD. Do tej pory zakupiliśmy łącznie 38.250 Bitcoinsów po łącznej cenie zakupu 425 milionów dolarów, wliczając w to opłaty i wydatki.
– Michael Saylor (@michael_saylor) 15 września 2020 r.

Główne media do tej pory najczęściej ignorowały obecny wiec Bitcoinów, który wydaje się być napędzany przez instytucje i zamożnych inwestorów. Jednak wszystkie te dobre wieści, w dodatku do odporności Bitcoin w obliczu spadku cen akcji USA (częściowo z powodu niepowodzenia rozmów o stymulacji fiskalnej USA i alarmujących danych COVID-19), uczynił inwestorów Bitcoin bardzo byczy.

Były zarządzający makrofunduszem hedgingowym Raoul Pal powiedział dziś wcześniej, że nie byłby zaskoczony, gdyby na początku przyszłego roku cena Bitcoina osiągnęła nowy, wszechobecny haj (ATH).